آخرین اخبار از انتخابات نظام پرستاری

مسوول هیات مرکزی نظارت بر ششمین دوره انتخابات نظام پرستاری گفت: استقبال در این دوره نسبت به دوره قبل بیشتر بوده و تعداد ثبت نام کنندگان نسبت به دوره قبل افزایش ۱۵ درصدی یافته و شمار نامزدهای تایید صلاحیت شده ۴۰۰۵ نفر است.

آخرین اخبار از انتخابات نظام پرستاری

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، علیرضا رحیم‌نیا با اشاره به این که مطالبی در ارتباط با این انتخابات نظام پرستاری در فضای مجازی منتشر می شود که عاری از واقعیت است، گفت: استقبال در این دوره نسبت به دوره قبل بیشتر بوده و تعداد ثبت نام کنندگان نسبت به دوره قبل افزایش ۱۵ درصدی یافته و شمار نامزدهای تایید صلاحیت شده ۴۰۰۵ نفر است.
وی با بیان این که صلاحیت تعدادی از نامزدها احراز نشده و تعدادی نیز بعد از ثبت نام از شرکت در انتخابات انصراف داده اند، اظهار داشت: مجموعا صلاحیت ۱۰۵ نفر احراز نشد. از این تعداد ۹۸ نفر به عدم احراز صلاحیت خود اعتراض کردند و اعتراض آنها در هیات مرکزی نظارت مورد رسیدگی قرار گرفت که در نتیجه این رسیدگی، صلاحیت ۴۵ نفر از ۹۸ نامزد یاد شده پس از بازنگری به تایید رسید.
مسوول هیات مرکزی نظارت بر ششمین دوره انتخابات نظام پرستاری گفت: احراز یا عدم احراز صلاحیت‌ها مطابق مقررات صورت گرفته و به رغم برخی القائات در فضای مجازی، توصیه یا فشاری در هیچ یک از این زمینه ها بر مراجع مسئول وارد نشده؛ چنان که اگر هم وارد می شد، فاقد اثر می بود.
رحیم نیا تصریح کرد: مبنای ناظران انتخابات در تصمیم گیری‌ها، قانون و ایجاد زمینه مشارکت حداکثری در ششمین دوره انتخابات نظام پرستاری بوده است.
مسئول هیات مرکزی نظارت بر ششمین دوره انتخابات نظام پرستاری تاکید کرد: وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی در احراز یا عدم احراز صلاحیت نامزدها نقشی نداشته، بلکه این امر به عهده مراجع ذی‌صلاح پنج گانه در خارج از این وزارتخانه بوده است.
رحیم‌نیا خاطرنشان کرد: سیاست وزارت بهداشت، رعایت بیطرفی و قانونمداری در انتخابات های صنفی از جمله انتخابات نظام پرستاری است.
وی تصریح کرد: آنچه برای وزارت بهداشت اصل است، آن است که انتخابات نظام پرستاری با سلامت و رقابت برگزار شود و این وزارتخانه به عنوان مجری انتخابات، دخالتی در امور مربوط به نامزدها و حمایت یا اعمال محدودیت برای آنها نخواهد داشت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *